9. Ufka Yolculuk Sınav Konusu Açıklandı.

9. Ufka Yolculuk Sınav Konusu Açıklandı.

9. Ufka Yolculuk kayıtları başlıyor

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 9.su için kayıt ve sınav takvimi belli oldu. Bu yıl “Sağlıklı Yaşam” teması ile yapılacak olan sınav için detaylar açıklandı.

Binlerce gönüllüden oluşan kadrosu ile 9 yıldır yarışma düzenleyen Ufka Yolculuk, bu yıl gerçekleşecek yarışmanın yol haritasını paylaşmak için geçtiğimiz günlerde gönüllülere yönelik bir tanıtım programı düzenledi.

Online ortamda yapılan tanıtıma, Ufka Yolculuk il ve ilçe temsilcileri Türkiye’nin dört bir yanından ekranlar aracılığı ile katıldı. Bu yılın yarışma konusu olan “Sağlıklı Yaşam” başta olmak üzere yarışmaya katılanların okuyacağı eserler ve organizasyonun tüm süreçleri paylaşıldı.

Büyük bir azim ve heyecanla yeni yolculuğuna başlayan Ufka Yolculuk ekibi ise öğrenmeyi, yeni yolculuklara kapı aralamayı seven gençleri ve çocukları yarışmaya katılmaya davet etti.

18 Ocak’ta kayıtlar başlıyor

ufkayolculuk.com adresinden “KAYIT OL” butonuna tıklanarak ya da okullardaki gönüllüler aracılığı ile kayıt yapılabilecek yarışmaya başvurular 18 Ocak 2021’de başlayacak.

Katılımcılar 11 Nisan Pazar – 12 Nisan Pazartesi 2021 tarihinde yapılacak 1.aşama sınava bulundukları yerden 08.00- 20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak girebilecekler.  2. aşama sınav ise 23 Mayıs 2021 Pazar günü 10:00 – 12:00 saatleri arasında randevulu sistemle yine online olarak yapılacak.

3 farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışmada; ilkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Nereden Geliyor Bu Sesler?”, ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Bir Acayip Yolculuk”, lise kategorisinde yarışmaya katılanlar ise “Sağlık Olsun!” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler.

Doğru bilginin en büyük ödül olduğu bu yüzden okuyan herkesin kazandığı Ufka Yolculuk Yarışması kitap okumayı daha da çok sevdirmek için birbirinden özel yüzlerce ödül verilecek.  Türkiye geneli ödüllerde dereceye girenlere çeşitli hediyeler de verilecek.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiler ufkayolculuk.com sayfasında ve sosyal medya hesaplarında yer alıyor.

haber kaynağı: https://akra.media/Haber/HaberDetay/100947/9-ufka-yolculuk-kayitlari-basliyor