AKRAD MARMARA’YA YENİ BİR RÖLE KAZANDIRDI.

AKRAD MARMARA’YA YENİ BİR RÖLE KAZANDIRDI.

İSTANBUL – KOCAELİ – SAKARYA BİRBİRİNE BAĞLANDI.

AKRAD (Anadolu Kesintisiz İletişim Radyo Amatörleri Derneği) Başkanı Zafer Eroğlu, Başkan yardımcısı Hamdullah Yıldız’ın da katılımıyla Kocaeli amatör telsizcilerin kullanabileceği kapsam alanı çok geniş olan bir antene kavuştu. AKRAD Başkanı Zafer Eroğlu:
“Kocaeli ve Sakarya Temsilciliğimizin destekleri ile 1600 metre rakımlı Kartepe kayak merkezi TRT vericileri mevkiine Kartepe rölemizin kurulumu gerçekleştirmiştir.

Bölgeye hakim bir nokta olmasının avantajı sayesinde 439.1625 MHz frekansında çalışan Kartepe rölemize çevre illerden İstanbul, Sakarya, Kocaeli illerinden de giriş yapılmaktadır.
Hem analog hem dijital olarak çalışan rölemiz bütün amatörlerimizin hizmetine sunulmuştur. Rölemizin internet bağlantısı aktif olup DMR üzerinden 286018 ve 2862012 TG’leri ile röleye ulaşabilirsiniz.
Rölemizde statik olarak 286018 (AKRAD Kocaeli Kartepe) ve 2862012 (AKRAD Genel) TG leri Time Slot 1’de kullanıldığı için rölenin meşgul olmaması açısından diğer bütün dinamik TG’lerin Time Slot 2 de kullanmanızı rica ederiz.
2862012 AKRAD Genel TG olup, rölemiz üzerinden 2862012 TG’ye yapılan bütün çağrılar bütün AKRAD dijital rölelerimizde duyulmaktadır.
Rölemiz İstanbul-Kocaeli-Sakarya’yı birbirine bağlamıştır. Her 3 ilimize de hayırlı uğurlu olsun.” diyen Zafer Eroğlu rölenin tüm amatör telsizcilere açık olduğunu vurguladı.

 

Bir yanıt yazın