Başkan Karaosmanoğlu’na Ufka Yolculuk Tanıtımı

Başkan Karaosmanoğlu’na Ufka Yolculuk Tanıtımı

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Kocaeli ekibi Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarete Bilim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Recep Özcan, Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Ramazan Ulukavak, Son Peygamber Platformu Kocaeli Temsilcisi Ercan Gülsuyu, Ufka Yolculuk Yarışmaları Kocaeli Temsilcisi Yakup Ünal ve dernek üyeleri Murat Makaracı, Şenol Ergüney, Kadri Uyar, Sabri Gür, Bilal Arslan ve Burak Gülsuyu katıldılar.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Kocaeli Koordinatörü Yakup Ünal, Başkan Karaosmanoğlu’na 3 Nisan 2016 tarihinde Türkiye genelinde düzenlenecek olan “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları – Ödüllü Hadis Bilgi Yarışması” hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özavşar’ın yarışma için özel olarak hazırladığı “Riyazü’s Salihin’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitabı takdim edildi.

Başkan Karaosmanoğlu ise Bilim Kültür ve Sanat Derneği  ile Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü yönetimine çalışmalarında başarılar dileyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

Bu yıl 4.’sü düzenlenen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Türkiye’de ve online olarak Dünya genelinde her yaştan katılıma açık olarak düzenleniyor. 21 Şubat 2016 tarihine kadar sürecek yarışma başvuruları sonrasında 3 Nisan 2016 Pazar günü sınav gerçekleştirilecek. Türkiye genelinde dereceye girenlere onlarca umre ödülü, 18.000 TL ve teknolojik ödüllerin verileceği yarışmada Kocaeli’de dereceye girenlere ise 96 adet çeyrek altın, 15 adet gram altın hediye edilecek.

Yarışmalara online olarak ufkayolculuk.com web sitesinde başvuruluyor.

[images type=”carousel” cols=”three”]
[image link=”4782″ image=”4782″]
[image link=”4781″ image=”4781″]
[image link=”4783″ image=”4783″]
[/images]

Bir yanıt yazın