Bir Fidan, Bin Hayat Fidan Dikim Şenliği Gerçekleştirildi

Bir Fidan, Bin Hayat Fidan Dikim Şenliği Gerçekleştirildi

Kocaeli Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü’müz Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli“İzciler Lider Oluyor!” projesi kapsamında Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ile beraber Kandıra Sarıhocalar bölgesinde fidan dikim programı düzenledi.

14 Mart 2015 cumartesi günü kulüp izcileri, sporcuları ve gönüllülerinin katıldığı programda, “Bir Fidan Bin Hayat” sloganıyla 2.000 adet fidan toprağa kavuştu!

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, ÇEKUD İl Temsilcisi Fikret Ayman, ÇEKUD’ün 1999 yılında çeşitli meslek gruplarında çalışan çevre gönüllüleri tarafından kurulduğunu, çevreye duyarlı bir kamuoyu oluşturmaya çalışan ve 15 bölge, 81 İl, 8 yurtdışı gönüllü temsilciliği ile binlerce gönüllüsü ile kamu yararına faaliyet gösteren bir dernek olduğunu söyledi. Çevrenin korunmasına ve israfın önlenmesi için çeşitli kampanyalar düzenlediklerini de aktaran Ayman, destek veren kamu kurumları ile STK’lara teşekkür etti.

Kulüp Başkanımız Ramazan Ulukavak, gençler ve çevrenin korunmasının önemine vurgu yaparak, “Burada fidanları toprak ile buluşturarak çevreyi koruyacağız. Ama en önemlisi biz fidanları ama fidanların en güzelini çocuklarımızın, gençlerimizin, kardeşlerimizin gönüllerine dikelim. Gönül fidanlarını çoğaltalım ki orman olsun, dünya daha güzel olur. “ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kulüp izcileri, sporcuları ile ailelerden oluşan katılımcılar Sokak Hayvanları Bakım Merkezi’nin belirlenen alanlarında 2.000 ardıç fidanını toprakla buluşturdu. Program sonunda katılımcılara ikramlar yapılırken, çıkışta da izciler Sokak Hayvanları Bakım Merkezini gezerek yetkililerden tesis ile merkezde bulunan köpekler hakkında bilgi aldılar.

Bir yanıt yazın