Lider Gençlik Diriliş Kampını Tamamladı

Lider Gençlik Diriliş Kampını Tamamladı

Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübümüz 6-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Yuvacık Aytepe’de bulunan Diriliş Kampında izci ve liderleri ile kulüp kampı yaptı. Kamp esnasında Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’da izcileri ziyaret ederek sohbet etti.

Kocaeli ilinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübümüz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Diriliş Kamp Alanında 83 izci ve 10 lideri ile beraber kulüp kampı gerçekleştirdi.

Muhteşem Doğa Eşliğinde Eğitim ve Eğlence Birarada

Kamp boyunca İzciler liderleri ile beraber muhteşem doğa eşliğinde hem eğitimlerini yaptılar hemde birbirinden eğlenceli oyun parkurlarında vakit geçirdiler. Eğitmenlerle beraber okçuluk talimi yapan izciler, ata sporlarımızdan olan matrak ile de tanışma imkanı buldular. Ayrıca birçok etaptan oluşan zorlu parkurlara sahip pentatlon alanında kıyasıya yarıştılar. Kamp süresince 4’er kişilik ahşap kulübelerde konaklayan izciler paintball, doğa yürüyüşü ve daha birçok etkinlik ile kampı tamamladılar.

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu Kampı Ziyaret etti

Diriliş kamp merkezinde gerçekleştirilen ilk kampta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kampı ziyaret ederek izcilerle bir araya geldi. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç ile Hasan Aydınlık, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan ve teknik personellerin eşlik ettiği buluşmada gençlerle yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu kamp ateşi başında izcilerle sohbet etti ve “Sizlerin buradaki varlığınız bize bu kuvveti ve gücü veriyor. Altın neslin yetişmesi için çalışıyoruz. Değişmek ve gelişmek bizlerin elindedir. Birlik olursak altından kalkamayacağımız hiçbir şey olmaz. Unutmayalım ki sorumluluklarını bilen, kültürel değerlerine bağlı, kendine güveni olan bir gençlik, yarınlarımızın teminatı olacak” açıklamasında bulundu.

Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü liderlerinde Cemil Alaca “ İzcilerimiz kamp alanından ve etkinliklerden çok memnun kaldılar. Çok güzel vakit geçirdiler. En kısa zamanda tekrar kampa gelmek istiyorlar. Bizlere bu imkanı sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyemize ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

[images cols=”five”]
[image link=”4921″ image=”4921″]
[image link=”4922″ image=”4922″]
[image link=”4923″ image=”4923″]
[image link=”4924″ image=”4924″]
[/images]

Bir yanıt yazın