Lidergençlik Bursa Gezisinde

Lidergençlik Bursa Gezisinde

Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü olarak üniversite öğrencilerine yönelik Bursa gezisi yapıldı.

21 Ocak Perşembe günü sabah başlayan gezi Cuma günü akşam vakitlerinde tamamlanarak iki günlük bir gezi programı yapılmıştır. Perşembe günü Ulu Cami’de öğle namazını kılarak Bursa’nın tarihi mekanlarını gezmeye başlayan ekibimiz yatsı namazından sonra Bursa İrfangençlik İzcilik ve Spor Kulübünde ortaklaşa kitap okuma programı yaparak birinci günü tamamlamıştır. İkinci güne Ulu Cami’de sabah namazıyla başlamış ve ardından Bursa gezisini devam ettirmiştir.

Gençlere,Bursa’nın tarihi geçmişini, yapısını ve şuan ki durumunu öğrenmelerinin amaçlandığı gezide, Bursa İrfangençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile ortaklaşa hazırlanan gezi programında gençler Bursa’nın önemli tarihi yapılarından olan Ulu camii, Emir Sultan Camii ve Türbesi, Yeşil Camii, Tophane vb. gibi tarihi yapılarının yanında Osmanlı döneminden kalan ve yapısını günümüze kadar korumayı başarmış ‘Cumalıkızık Köyü’ nü de ziyaret etmişlerdir.

Geziye İzci Liderlerimizden Ahmet Esat UĞUR liderimiz önderlik etmiştir. Sıkıntısız tamamlanan gezimizin dönüş yolunda yaptığımız röportajlarda gençler memnuniyetlerini belirtmiş ve bizi sevindirerek böyle programların devamını istediklerini iletmişlerdir.

Katkılarından dolayı Bursa İrfangençlik İzcilik ve Spor Kulübü ne teşekkür ederiz.

Resimler İçin:www.facebook.com/lider.genclik41

 

Bir yanıt yazın