Milli Eğitime Ufka Yolculuk Ziyareti

Milli Eğitime Ufka Yolculuk Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları” Kocaeli Organizasyon Heyetini makamında kabul etti.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik Türkiye genelinde düzenlenen Ufka Yolculuk 5.Bilgi ve Kültür Yarışmasının ilimizdeki organizesini üstlenen Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü ve Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği yöneticilerini ağırladı. Şube Müdürü Ferhat Dilek’in de katıldığı ziyarete Ufka Yolculuk Heyetinden Ramazan Ulukavak, Yakup Ünal, Şaban Arkan, Mustafa Güngör ve Mehmet Emin Öztürk katıldı. Ziyarette Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’e önceki senelerde yarışmaya konu olan kitaplardan oluşan bir set hediye edildi.

Yarışma hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Çelik; Yarışma organizasyonunu çok değerli ve kaliteli bulduklarını, yarışmaya her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Lider Gençlik Başkanı Ramazan Ulukavak ise, kabulden duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Böylesine hayırlı bir çalışmaya, yarışmaya herkesi davet ediyoruz. Kocaeli ili genelinde olduğu gibi tüm okullarda da çalışmamızı başlattık. Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumaya yönelik bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” dedi.

Her Yaştan Katılıma Açık Yarışma

Yarışmanın İl Sorumlusu Yakup Ünal;  “Her yaşa yönelik olarak 8 ayrı kategoride düzenlenen “5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması”nın bu yılki konusu Kur’an-ı Kerim meali olarak belirlendi. Yarışmaya başvurular da 19 Şubat 2017 tarihine kadar devam ediyor. Sınavımız ise 26 Mart 2017 Pazar günü gerçekleşecek.” açıklamasında bulundu.

Dereceye Girenlere Büyük Ödüller

Türkiye genelinde dereceye girenlere 46 Umre + para ödülleri ve teknolojik aletler verileceği yarışmada ilimizde dereceye girenlere ise toplam 155 gr altın ödül olarak verilecek. Yarışma hakkında geniş bilgi ve katılım için ufkayolculuk.com adresi ziyaret edilebileceği bildirildi.

[images cols=”three”]
[image link=”5040″ image=”5040″]
[/images]

Bir yanıt yazın