Ufka Yolculuk – 7’nin Konusu Açıklandı

Lider bir gençlik için...

Ufka Yolculuk – 7’nin Konusu Açıklandı

Heyecanla beklenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 7’incisinin konusu düzenlenen toplantıda duyuruldu.

Server Gençlik Spor Kulübü açılış toplantısı ve Ufka Yolculuk 7 Zirvesi için Afyonkarahisar’da toplantı düzenlendi.

Özel bir termal otelde düzenlenen toplantıda konuşan Ufka Yolculuk Genel Koordinatörü Muhammed Kemal Çakıcı, geçmiş yıllarda çeşitli temalarda gerçekleştirdikleri Ufka Yolculuk yarışmasına bu yılda yepyeni bir konu ile devam edeceklerini belirtti.

Kur’an ve sünnetin birbirinden ayrıştırılmaya çalışıldığı bir dönemde 7’den 70’e yarışmacılarla toplumda çok önemli bir farkındalık oluşturduklarını aktaran Çakıcı, “Yarışmalarımız sayesinde Kur’an ve sünnetin birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu vurguladık. Camilerde, okullarda, köylerde, şehirlerde kısacası Ufka Yolculuk her yere ulaştı ve yarışmacılarımız yol arkadaşımız oldu. Yarışmaların başından sonuna kadar büyük emek sarf eden tüm temsilcilerimize teşekkür ederim.” dedi.

Yeni konu “Güzel Ahlak”

Çakıcı, Ufka Yoculuk 7’nin konusunun “Güzel Ahlak” olduğunu açılayarak, şunları söyledi:

“Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın bu yılki konusu “Güzel Ahlak” olarak belirlendi. Ayrıca yarışma kategorilerinde de bazı değişiklikler yaptık. Bu yılki kategorilerimiz, ilkokul, ortaokul, lise, genç, yetişkin ve ihtisas olmak üzere 6 kategorimiz olacak. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak sınav iki kademeli yapılacak. İlk sınav online olarak İnternet üzerinden yapılacak. Bu sınavda başarılı olanlar yazılı sınava girmeye hak kazanacaklar. Kaybedeni olmayan Ufka Yolculuk yarışmalarında yol arkadaşı olan tüm gönül dostlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.”

Server Gençlik Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Fatih Ertaş da, geçmişten güç alınarak geleceğe ümit olunması gerektiğini belirterek, “Hepimiz organizeli, birbirini seven bir takımla birlik ve beraberlik içinde güçlü olmalıyız. Her derde deva olan anahtarımız sevgidir. Birbirimizi seveceğiz, ötekileştirmeyeceğiz. Sadece doğru yolda iken değil yanlışında da kardeşimizle olacağız. Bizim derdimiz de davamız da sevgidir. Yolumuz da, yükümüz de sevgidir. Mazimiz ve menzilimiz de sevgidir.” diye konuştu.

3 gün süren olan toplantıya Server Gençlik Spor Kulübü ve Ufka Yolculuk yöneticilerinin yanı sıra Ufka Yolculuk Türkiye genelindeki il temsilcileri katıldı.

Bir cevap yazın