Ufka Yolculuk Gölcük Tanıtım Toplantısı

Ufka Yolculuk Gölcük Tanıtım Toplantısı

Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübümüz tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk Kültür ve Bilgi Yarışması Gölcük ilçesi tanıtım ve bilgilendirme programı, Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Tesislerinde gerçekleştirildi. Programa ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları ve eğitimciler büyük ilgi gösterdi.

Bu yıl “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” sloganı ile yapılan yarışmanın tanıtım programına Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, KYK Kocaeli İl Müdürü Nedim ArslanKredi Yurtlar Kurumu Gölcük İlçe Müdürü ve Lider İzcilik Gölcük Temsilcisi İsmail Çalgan ve çok sayıda davetli katıldı.

ÇALGAN TEŞEKKÜR ETTİ

Lider Gençlik Gölcük Temsilcisimiz İsmail Çalgan, İlçe Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e teşekkür plaketi takdim ederek kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Belediye başkanımız ve Kaymakamımız bize hem kapılarını hem yüreklerini sonuna kadar açtılar, maddi ve manevi çok destek oldular. Hem kendi hem yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.

“TAKDİR İLE TAKİP EDİYORUM”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş  konuşmasında “Aslında söyleyecek fazla bir söz yok her şey ortada nihayetinde bizler ve sizler aynı yolun yolcusuyuz ve aynı gemideyiz umarım bu gemiyi sağ salim kıyıya ulaştıracağız. Çalışmalarınızı takdir ile takip ediyoruz ve bundan sonraki çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.

“İSLAM’DA EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ”

İlçe Kaymakamı Mustafa Altıntaş “Aslında spor ve izcilik kulübü bölgemizde önemli çalışmalar yaptı. Bu çalışmaları yapan arkadaşlarımız aramızda ve 6. etkinliği düzenliyorlar, etkinlik aslında diğer bir konuya baktığımız zaman ilmi çalışma farklıdır. Bizde şöyle bir İslam yaşayışı var bunu sürekli hocalarımız anlatıyor. Takliti ve ilmi, ciddi bir eğitim almamışsanız taklidi bir İslam anlayışı yaşayacaksınız ve belli bir yaştan sonra da soramayacaksınız belki bazı soruları. Dolayısıyla bu sıkıntıları gidermek için eğitim çok önemli her şeyde olduğu gibi” dedi. Programın sonunda misafirlerin online olarak katılabildikleri yarışma düzenlendi.

[images type=”carousel” cols=”four”]
[image link=”5277″ image=”5277″]
[image link=”5276″ image=”5276″]
[image link=”5275″ image=”5275″]
[image link=”5274″ image=”5274″]
[image link=”5273″ image=”5273″]
[/images]

 

 

Bir yanıt yazın