Ufka Yolculuk Kocaeli Ödül Töreni Yapıldı

Ufka Yolculuk Kocaeli Ödül Töreni Yapıldı

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ufka Yolculuk – 4 Hadis Bilgi Yarışması’nın Kocaeli Ödül Töreni, 30 Nisan 2016 Cumartesi akşamı İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformu’nun birlikte düzenlediği, Kocaeli’de ise Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü ile Gebze İlim Kültür Çevre Kulübü’nün organize ettiği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Kitap Okuma Yarışması ödül töreni yoğun bir katılımla düzenlendi. Kocaeli’nde 7.805 kişinin katıldığı yarışmada dereceye giren 30 kişiye toplam 96 Çeyrek Altın, 15 Gram Altın verildi.

Hadis konulu yarışma Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı M. Emin Özafşar tarafından hazırlanan ”Riyasü’s-Salihin’den 1001 Hadis Seçkisi” kitabından 3 Nisan 2016 Pazar günü düzenlendi. Sınava Türkiye ve KKTC’de 82 İlde, 2000 okul-17 bin derslikte ve internet üzerinden online olarak bütün dünyada 360 bin kişi başvurdu. Ayrıca 263 cezaevinde 10 bine yakın mahkum sınava katıldı.

Geniş Katılım

Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Feyzullah Okumuş ve Hasan Aydınlık, Tübitak MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr.Murat Makaracı, KOÜ Hereke Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Ahmet Erdil, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, KYK İl Müdürü Nedim Aslan, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Derin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferhat Dilek, İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Eğitim Bir Sen 2 nolu Şube Başkanı Abdulvahap Akıncı, Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Recep Özcan, Gebze İLKÇEV Derneği Başkanı Dr. İlhan Kadıoğlu, Kihmed Başkanı Sabahattin Yamak, Ayışığı Derneği Başkanı Cihat Kaçamer, Gimder Başkanı Halil İbrahim Veziroğlu, Okul Müdürleri, Öğretmenler, yarışmacılar ve aileleri, Kulüp Yöneticileri, liderleri ve izcileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunması ile başlanan programda bir konuşma yapan Kocaeli Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Ramazan Ulukavak, ”Alemlere rahmet olarak gönderilen, sevgililer sevgilisi, İdeal İnsan, SON PEYGAMBER, Sallalahu Aleyhi Vesellem’i anlamak için kitap okuma yarışmamıza katılan kardeşlerimiz, kaybedeni olmayan bu yarışmaya katılarak en büyük mükafatı zaten aldılar. Bizlerde bugün burada Sınavdan iyi derece alan yarışmacılarımıza sponsorlarımızın katkılarıyla hediyelerini takdim edeceğiz. Yarışmaya kaydolan, katılan, yarışma kitabını okuyan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyor, Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü olarak, böylesine güzel, insanlığa faydalı ve oldukça da anlamlı bir proje içerisinde yer almanın gururu ve mutluluğu içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ayrıca bu seneki yarışmamızda bizlere destek olan ilimizde projemizin tanıtımı ve daha birçok konuda maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediyemize teşekkürlerimizi arz ediyorum.” dedi.

Kulüp Başkanı Ramazan Ulukavak’ın ardından Son Peygamber Platformu Başkanı Yahya Özkul’un “Nasıl Yaşarsak Büyük Ödülü Kazanırız?” konulu konuşması ilgi ile dinlendi.

Grup Sezgiler Konser Verdi

Konuşmaların ardından Grup Sezgiler katılımcılara unutulmayan ezgilerden oluşan bir konser verdi. Konserin ardından Ödül Takdimine geçilerek değerlendirmeler sonucunda dereceye girenlere hediyeleri törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Bir yanıt yazın