UFKA YOLCULUK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR!

UFKA YOLCULUK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR!

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarında Kocaeli ilinde dereceye girenlere ödülleri 30 Nisan Cumartesi günü saat 20.30’da İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılacak törenle verilecek.

Türkiye geneli organizasyonu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu, Kocaeli organizasyonu ise Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü ile Gebze İlim Kültür ve Çevre Kulübü Derneği tarafından yapılan hadis konulu yarışmanın sınavı 3 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleştirilmişti.

En Geniş Katılımlı Sivil Organizasyon

Yarışmaya Türkiye genelinde 360 bin kişi, Kocaeli ilinde ise 7839 kişi başvurdu. Tüm Türkiye ile aynı anda Kocaeli genelinde 21 sınav merkezinde ve Kandıra Cezaevlerinde 376 gönüllü gözetmen ve derslikte sınav gerçekleştirildi.

Katılımcılar Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar tarafından Ufka Yolculuk Kültür Yarışması için özel olarak derlenen “Riyazü’s Salihin’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı eserden imtihan oldu.

Sınav sonuçları 22 Nisan Cuma günü yarışma resmi internet sitesi www.ufkayolculuk.com adresinde açıklandı.

Büyük Ödüller

Türkiye genelinde dereceye girenlere 16 umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve toplamda 15 bin TL para ödülü verilecek.

Ayrıca Kocaeli il ve ilçelerinde dereceye girenlere de il organizasyonu tarafından 96 Çeyrek Altın, 15 Gram Altın takdim edilecek.

Kategorilere ayrılan yarışmada ödüller şu şekilde verilecek.

A KATEGORİSİ

(14 yaş altı)

B KATEGORİSİ

(14-19 yaş arası)

C KATEGORİSİ

(19 yaş üzeri)

1. ler15 çeyrek altın15 çeyrek altın15 çeyrek altın
2. ler10 çeyrek altın10 çeyrek altın10 çeyrek altın
3. ler5 çeyrek altın5 çeyrek altın5 çeyrek altın
4. ve 5. ler1 çeyrek altın1 çeyrek altın1 çeyrek altın
6. -10.lar1 gram altın1 gram altın1 gram altın

Grup Sezgiler’in Katılımı ile Tören Programı Yapılacak

30 Nisan 2016 Cumartesi Saat 20:30’de Sabancı Kültür Merkezi’nde icra edilecek programı AKRA FM’in Sunucusu Yekta TOK’un sunumu ile gerçekleşecek. Törende Kur’an tilaveti Fevziye Camii İmam Hatibi Faruk ÇOBAN, konuşma ise Son Peygamber Platformu Başkanı Yahya ÖZKUL tarafından yapılacak.  Program dereceye giren yarışmacılara Ödül Takdimi ve Grup Sezgiler Konseri ile nihayet bulacak.

 

Bir yanıt yazın