Ufka Yolculuk’tan Eğitim-Bir-Sen Ziyareti

Ufka Yolculuk’tan Eğitim-Bir-Sen Ziyareti

Ufka Yolculuk Ekibimiz Eğitimciler Birliği Sendikası’nı yeni binasında ziyaret etti.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık Türkiye genelinde düzenlenen Ufka Yolculuk 5.Bilgi ve Kültür Yarışmasının ilimizdeki organizesini üstlenen Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü yöneticilerini ağırladı. Ziyarete Ufka Yolculuk Heyetinden Kulüp Başkanımız Ramazan Ulukavak, Yakup Ünal, Mustafa Güngör, Bilal Arslan ve Vedat Kaya katıldı. Ziyarette Başkan Yaşlık’a yarışmaya konu olan kitaplardan oluşan bir set ve hat tablosu hediye edildi.

Yarışma hakkında bilgi alan Şahin Yaşlık; Yarışmayı yakından takip edeceklerini ve yarışmaya her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Ramazan Ulukavak ise, sendikanın yeni binasının hayırlı olması dileklerini ileterek, “Böylesine hayırlı bir çalışmaya, yarışmaya herkesi davet ediyoruz. Kocaeli ili genelinde olduğu gibi tüm okullarda da çalışmamızı başlattık. Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumaya yönelik bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” dedi.

Her Yaştan Katılıma Açık Yarışma

Yarışmamızın İl Sorumlusu Yakup Ünal;  “Her yaşa yönelik olarak 8 ayrı kategoride düzenlenen “5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması”nın bu yılki konusu Kur’an-ı Kerim meali olarak belirlendi. Yarışmaya başvurular da 19 Şubat 2017 tarihine kadar devam ediyor. Sınavımız ise 26 Mart 2017 Pazar günü gerçekleşecek.” açıklamasında bulundu.

Dereceye Girenlere Büyük Ödüller

Türkiye genelinde dereceye girenlere 46 Umre + para ödülleri ve teknolojik aletler verileceği yarışmada ilimizde dereceye girenlere ise toplam 155 gr altın ödül olarak verilecek. Yarışma hakkında geniş bilgi ve katılım için ufkayolculuk.com adresi ziyaret edilebileceği bildirildi.

Bir yanıt yazın