ÜNİVERSİTELİ GENÇLER PROF. DR. EBUBEKİR SOFUOĞLU KONFERANSINDA

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER PROF. DR. EBUBEKİR SOFUOĞLU KONFERANSINDA

Kulübümüzün üniversite öğrencilerine  yönelik düzenlediği “Ortadoğu’da Dengeler ve Çözüm Ekseninde Türkiye” konulu konferansta Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Kocaeli Ali Fuat Cebesoy Öğrenci Yurdu’ndaki konferansa Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Nedim Aslan, yurt müdürleri, kulüp yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Sofuoğlu günümüzde yaşanan güncel gelişmelerin, Batı dünyasının Ortadoğu ve İslam Coğrafyasını yüzyıllardır süregelen bir dönüştürme çabasının bir parçası olduğuna vurgu yaparak “Sadece sınırlarımız tehdit altında değil. Aynı zamanda ciddi bir dönüşüm tehlikesi ile karşı karşıyayız. Farketmeden kültürel bir dönüşüm için zorlanıyoruz. Geçmişle bağımızı kesmek istiyorlar. Tüm müktebesatımızla kültürel, coğrafi, askeri ve ekonomik alanda bize dayatılan boyunduruklardan kurtulmak için gayret etmeliyiz.” dedi.

Konferans sonrasında öğrencilere mini bir online sınav yapıldı. Sınavı kazananlara ve konferansa katılan iki öğrenciye çekilişle hediye verildi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Nedim Aslan ise yaptığı teşekkür konuşmasında “Çok yakın zamanda babasını kaybetmesine rağmen bugün aramızda olan hocamıza, bu kültür hizmetini bizlere sunan Lider Gençlik’e ve katılan öğrenci kardeşlerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Program Ebubekir Sofuoğlu’na hediye takdimi ile sona erdi.

[images type=”carousel” cols=”three”]
[image link=”5268″ image=”5268″]
[image link=”5267″ image=”5267″]
[image link=”5269″ image=”5269″]
[image link=”5266″ image=”5266″]
[image link=”5265″ image=”5265″]
[/images]

Bir yanıt yazın